0

SUPERLIGA SRBIJE: Spartak i Mladost za petama šampionu, Radnički savladao Novi Pazar, TSC ‘petardom’ deklasirao Zlatibor

Objavljeno: 09.08.20 u 21:20

U terminu od 19 časova odigrano je pet mečeva 3. kola Superlige Srbije.

Trijumfe su ostvarili Mladost iz Lučana i Spartak iz Subotice i tako upisali i treću pobedu iz isto toliko utakmica.

Sada Mladost i Spartak imaju po maksimalnih devet bodova, isto koliko ima i aktuelni šampion Crvena zvezda.

Mladost je lako kod kuće savladala Inđiju – 2:0 (2:0) Dvostruki strelac bio je Lazar Jovanović, u 23. i 41. minutu.

Spartak je u Subotici posle preokreta savladao Metalac – 4:1 (0:1).

Katanić je u 11. minutu doneo prednost gostima, koji su vodili posle prvog dela igre, ali ih je Spartak pregazio u drugom poluvremenu.

Šimura je poravnao u 52. minutu, osam minuta kasnije je prednost doneo Denković, dok je u 67. pogodio Nikolić.

Tačku na meč stavio je Denković u 87. minutu.

TSC je takođe ubedljivo slavio protiv Zlatibora – 5:1 (2:0).

Skopljak i Zec pogađali su u prvom poluvremenu, u 41. i 43. minutu, a u drugom su strelci bili Silađi u 68, Lukić u 74. iz penala i Tomanović u 89. minutu.

Počasni gol za Zlatibor postigao je Poček u 81. minutu.

Radnički iz Niša savladao je Novi Pazar – 2:1 (2:0).

Strelci za Radnički bili su Stoijljković u 14. i Pejović u 29. minutu iz penala, dok je za goste u 88. minutu pogodio Kurti. Stisli su gosti Nišlije u finišu ne bi li došli do boda, međutim to se nije dogodilo.

Napredak je do prve pobede stigao protiv Radnika – 2:1 (0:0).

Mrkić je iz penala doneo prednost u 61, a kasnije je u 85. minutu promašio penal.

Izjednačenje je Radniku doneo Dimitrić u 69, ali je Kocić pogodio za pobedu u 89. minutu.