0

TRI MINUTA ZA INFARKT: Novi remi Vojvodine, tri gola za tri minuta u Novom Sadu!

Objavljeno: 06.08.20 u 00:08

Nepisano pravilo – najbolje za kraj, ispostavilo se tačnim. Takav je upravo bio meč Vojvodine i Čukaričkog koji je završen rezultatom 2:2.

Prva prilika na utakmici je viđena već u trećem minutu, kada je Zukić dobro odložio loptu do Mrkaića, koji je šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta otišla pored stative.

Na drugoj strani, Čukarički je uzvratio u 21. minutu, kada je, nakon centaršuta sa leve strane, udarac glavom uputio Puškarić, Simić je odbranio, a potom je na loptu natrčao N’Diaje i šutirao sa oko četiri metra, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Beograđani su novu dobru priliku imali u 33. minutu, kada je Kamenović dobro prošao po levoj strani i odigrao povratni pas do Birmančevića, koji je šutirao sa desetak metara, ali fenomenalno odbranio Simić. Međutim, samo sedam minuta kasnije, Čukarički je ipak došao u vođstvo.

Ponovo je upućen centaršut sa leve strane, a ovoga puta je lopta pala na nogu Šapiću, koji je preciznim udarcem sa sedam-osam metara doveo svoj tim u vođstvo.

U 50. minutu, gosti su lako mogli da udvostruče prednost i to posle odličnog udarca Puškarića sa oko 25 metara iskosa, ali je još jednom odlično odbranio Simić. Ipak, to je bio samo uvod za ono što je usledilo četiri minuta kasnije.

Ispred šesnaesterca Vojvodine, loptu je prihvatio Vinsent, prošao pored dvojice igrača crveno-belih, a potom sa četiri-pet metara savladao i golmana Simića.

Međutim, Vojvodina je uzvratila već u 56. minutu, kada je Čović iskoristio dobar centaršut sa desne strane i sa sedam-osam metara smanjio rezultat.

Već u sledećem minutu, sa desne strane je centrirao Drinčić, a u šesnaestercu Čukaričkog lopta je došla do Saničanina, koji je snažnim i preciznim udarcem sa oko 11-12 metara doneo izjednačenje ‘staroj dami’.

Voša je u 73. minutu mogla do svog trećeg gola, ali je, nakon centaršuta Drinčića iz kornera i udarca glavom Bralića, Petrović odbranio. Samo tri minuta kasnije, crveno-beli su imali novu odličnu šansu, pošto je Andrić centrirao, a Gemović šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

Do kraja meča, Voša je pokušavala da dođe do još jednog pogotka i pobede, ali su i gosti imali još dva-tri solidna napada. Međutim, promene rezultata više nije bilo, pa je utakmica završena remijem.