0

SUPERLIGA SRBIJE: Het-trik Tufegdžića i preokret u Surdulici, TSC može i sa igračem manje!

Objavljeno: 05.08.20 u 21:45

Danas se igraju mečevi 2. kola Superlige Srbije. Na terenima širom naše zemlje prštalo je od golova.

Novi Pazar je na terenu podno Jošanice savladao ekipu Partizana nakon uzbudljivog preokreta 3:2, dok je ekipa Crvene zvezde na svom terenu savladala Radnički 3:0

Fudbaleri Voždovca poraženi su od Radnika u prethodnom kolu, ali su uspeli da na gostovanju u Inđiji slave i na taj način ublaže poraz koji su doživeli na ‘krovu’. Jedini gol na meču postigao je Miloš Stojčev u 25. minutu meča.

Ekipa Proletera je kao i u prvom, u drugom kolu slavila sa 2:0, a golove su fudbaleri ekipe iz Novog Sada postigli u ranom stadijumu meča. Danilo Bacanović doveo je goste u vođstvo u 17. minutu, konačnih 2:0 postavio je Viktor Živojinović.

U Ivanjici su se sastali Javor i Napredak iz Kruševca, domaćin je došao do prvenca u novoj sezoni. Luka Luković doneo je domaćem timu vođstvo u 29. minutu duela, Nedeljko Piščević je povisio na 2:0 u 61. minutu meča, da bi Vladimir Otašević postavio konačnih 3:0 u 89. minutu meča.

Nakon poraza u Nišu Metalac e dočekao Mačvu iz Šapca, svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Nije dobro počelo po ‘lončiće’, poveli su golom Branislava Markovića u 17. minutu igrači Mačve, izjednačio je Ljubiša Pecelj u 25, da bi Aleksandar Vasiljević u 43. minutu postavio konačnih 2:1.

U Surdulici su se sastali Radnik i Mladost iz Lučana, domaćin je primio dva gola u zaustavnom vremenu i tako ispustio pobedu. Nemanja Mićević je ekipi Mladosti doneo vođstvo u 25. minutu, minut pre kraja prvog poluvremena izjednačuje Makarić, domaćinu preokret donosi Vuk Mitošević u 80. minutu. Kada je izgledalo da će izabranici Sime Krunića upisati drugu pobedu u sezoni na scenu je prvo stupio Odita koji je u prvom minutu nadoknade doneo izjednačenje, a potom Đorđe Babić koji je u 94. minutu Lučancima doneo preokret.

Nije danas bila mirna Bačka, slavila je ekipa Spartaka na gostovanju sa 3:1. Nikola Žakula bio je strelac jedinog gola za domaćina u 38. minutu, dok je standardno dobar Lazar Tufegdžić postigao danas het-trik upisavši se u strelce u drugom, 36. i 76. minutu.

Na Banjici je Rad dočekao TSC. Već u 1. minutu poveo je tim iz Bačke Topole, a Saša Jovanović uspeo je da izjednači u 20. minutu. Nakon toga gosti su ostali sa igračem manje, isključen je Bojan Balaz, to ih nije sputalo, već je Nenad Lukić u 75. minutu postavio konačan rezultat 1:3.