0

SERIJA A: Fiorentina pobedila SPAL i trijumfalno završila sezonu

Objavljeno: 02.08.20 u 20:25

U poslednjem, 38. kolu Serije A fudbaleri Fiorentine pobedili su SPAL na gostovanju sa 1:3.

Fudbaleri SPAL–a su odavno ispali iz lige, dok je Fiorentina sigurna na sredini tabele i meč je bio bez rezultatskog značaja.

I pored toga smo videli dobar duel i četiri postignuta pogotka.

Sve je počelo u 30. minutu kada je Alfred Dankan odlično utrčao i iskoristio asistenciju mladog Kijeze i bez većih problema poslao loptu u mrežu za vođstvo gostiju.

Samo devet minuta kasnije, stiglo je izjednačenje.

SPAL je imao slobodan udarac na nekih 40-ak metara od gola Fiorentine, bilo je neuspešno, a potom Fiorentina gubi loptu i Valoti šalje asistenciju za Marka D’Alesandra koji bez većih problema šalje loptu u mrežu za 1:1.

Delovalo je kao da će se utakmica završiti bez pobednika, 1:1, a onda je Kristijan Kuame u 89. minutu uspeo da reši pitanje pobednika, kada je glavom posle kornera loptu poslao u mrežu.

Za konačnih 3:1 u korist ljubičastih postarao se Erik Pulgar sa bele tačke u 93. minutu utakmice.

Srpski fudbaleri Dušan Vlahović i Nikola Milenković počeli su meč za goste iz Firence. Vlahović je zamenjen u 65. minutu, dok je Milenković odigrao čitav meč.