0

SERIJA A: Juventus osvojio 36. Skudeto! ‘Stara dama’ rutinski savladala Sampdoriju i deveti put uzastopno pokorila Italiju!

Objavljeno: 26.07.20 u 23:45

Fudbaleri Juventusa osvojili su 36. Skudeto u istoriji kluba, a deveti zaredom, pošto su u 36. kolu  Serije A savladali Sampdoriju sa 2:0 (1:0).

‘Stara dama’ je rutinski savladala rivala i osvojila novi, deveti trofej u nizu.

Strelci za Juve bili su Kristijano Ronaldo u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena, te Federiko Bernadeski 67. minutu.

Prvo poluvreme obilovalo je povredama. Najpre su gosti morali da izvrše promenu, da bi trener domaćih Maurisio Sari bio primoran da izvrši čak dve izmene. Teren su zbog povreda napustili Danilo i Dibala, a zamenili su ih Bernadeski i Iguain.

Upravo iz tog razloga nadoknada prvog poluvremena je bila sedam minuta, a u poslednjem minutu Ronaldo je posle uigrane akcije doveo svoj tim do prednosti.

Domaći su kontrolisali meč, a u 67. minutu duplirali su prednost.

Strelac je bio Bernadeski, koji je pratio akciju Kristijana Ronalda kome je golman gostiju odbranio udarac, te je naleteo na odbitak i bio siguran za 2:0.

Do kraja meča nije bilo golova, ali nije bilo ni nezanimljivo na terenu. Najpre je u 77. minutu Sampdorija ostala sa igračem manje, pošto je Torsbi dobio drugi žuti karton i samim tim isključenje.

Šansu svoj drugi pogodak i da poveća na 3:0 propustio je Ronaldo iz penala. Portugalac je pogodio prečku i tako ostao na 31. golu u Seriji A, tri manje od trenutno prvog strelca Ćira Imobilea.