0

SERIJA A: Šok za ‘staru damu’! Udineze posle preokreta došao do velike pobede nad Juventusom! (VIDEO)

Objavljeno: 23.07.20 u 21:45

Fudbaleri Udinezea savladali su Juventua posle preokreta sa 2:1 (0:1), u 35. kolu Serije A.

Poraz ‘Stare dame’ u Udinama znači  da će izabranici Mauricija Sarija morati da sačekaju na novi, deveti uzastopni Skudeto.

Gosti su bolji rival, imali više pokušaja ka golu protivnika, ali uzalud, domaći su odoleli, preokrenuli i napravili dodatni korak ka opstanku u eliti. U prvom poluvremenu viđena je po jedna dobra prilika sa obe strane.

‘Stara dama’ je pripretila preko Kristijana Ronalda, dok je svog golmana umalo savladao Danilo, ali je lopta posle njegove nespretne intervencije glavom završila na stativi Vojčeha Ščesnog.

Gosti su do vođstva, ipak, stigli pred pauzu, pošto je lep pogodak iz daljine postigao mladi Matijas de Liht.

Nije mnogo trebalo domaćima da uzvrate. Samo sedam minuta igre u drugom poluvremenu bilo im je potrebno da stignu do izjednačenja.

Ken Sema je sjajno centrirao, a na drugoj stativi loptu lepo dočekao Ilija Nestorovski i smestio je u mrežu poljskog golmana.

Do kraja susreta Juventus je pokušavao da stigne do tri boda, koja bi značila i titulu, međutim, udarci Ronalda, Rabioa, Aleksa Sandra bili su neprecizni.

Kazna je usledila u nadoknadi vremena, kada je Fofana pogitkom i doneo veliki trijumf svojoj ekipi.

Narednu šansu da stignu do 9. uzastopnog, 36. ukupno Skudeta, igrači Juventusa će imati u nedelju, kada će dočekati Sampdoriju.

Sa druge strane, Udineze nastavlja borbu za opstanak gostovanjem Kaljariju.