0

SERIJA A: Lacio na krilima Sergeja obezbedio Ligu šampiona posle 12 godina! ‘Nebesko-plavi’ posle preokreta došli do pobede i velikog slavlja

Objavljeno: 23.07.20 u 23:55

Fudbaleri Lacija savladali su Kaljari rezultatom 2:1 u 35. kolu Serije A, a pobedi je učestvovao i Sergej Milinković-Savić.

Lacio je pobedom prekinuo užasnu seriju u prvenstvu, pošto je u prethodnih pet mečeva doživeo čak četiri poraza, te je obezbedio četvrto mesto u ligi i kvalifikovao se za Ligu šampiona prvi put posle 12 godina.

Milinković-Savić u poslednje vreme ne pruža najbolje partije, pre svega zbog sveukupno užasne forme svog Lacija, ali je u ovom meču, barem na trenutak, podsetio na najblistavije nastupe.

Kaljari je poveo protiv Lacija u 45. minutu, strelac gola za goste bio je Đovani Simeone. Trener Simone Inzagi je očigledno imao šta da kaže svojim izabranicima na pauzi u svlačionici.

Rimljani su napali od samog početka drugog poluvremena, a to im se isplatilo već u 47. minutu.

Reprezentativac Srbije je dočekao ispred kaznenog prostora odbijenu loptu koja mu je ‘legla’ pravo na volej, a epilog su bile ‘pocepane’ rašlje gola Alesija Kranja.

Sergeju je ovo bio šesti gol u prvenstvu ove sezone, a uz to ima i četiri asistencije.

Domaćin je nastavio da napada i posle postignutog gola u želji da dođe do sva tri boda.

U 56. minutu Ćiro Imobile je propustio veliku šansu nakon što mu je zamisao pročitao golman Kaljarija, ali isto nije uspeo da učini nešto kasnije.

U 60. minutu jedan od najboljih asistenata evropskih liga Luis Alberto je poslao fantastičnu loptu koju je pokupio upravo Imobile i pogodio za 2:1.

Obe ekipe kao da su se pomirile sa trenutnim rezultatom i do kraja meča nije bilo znajačnijih dešavanja.