0

PREMIJER LIGA: Brutalna partija Antonija, Vest Hem poslao Norič u Čempionšip (VIDEO)

Objavljeno: 11.07.20 u 16:25

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Norič na gostovanju rezultatom 0:4 (0:2) u utakmici 35. kola engleske Premijer lige.

Potpuni junak utakmice bio je napadač ‘čekićara’ Majkl Antonio sa čak četiri gola!

Englez postao je prvi fudbaler u Premijer ligi, posle tri godine, koji je uspeo da toliko puta pogodi protivničku mrežu na strani.

On je ujedno i prvi igrač Vest Hema od 1981. koji je postigao četiri gola na jednom susretu. Bio je nezaustavljiv u kaznenom prostoru domaćina, tačnije u petercu. U gužvi se najbolje snalazio i doprineo pobedi svog tima u borbi za opstanak.

Antonio je londonski klub doveo u vođstvo u 11. minutu, prednost je udvostručio u nadoknadi prvog poluvremena, a potom je mrežu gostiju zatresao i u 54. i 74. minutu.

Važna tri boda baš za opstanak ostvario je i Votford.

Na svom terenu ‘stršljenovi’ su savladali Njukasl 2:1 i sada dosta mirnije čekaju poslednja tri kola.

Njukasl je vodio gol Dvajta Gejla u prvom poluvremenu, ali je Troj Dini dva puta pogodio iz penala i doneo veliku pobedu Votfordu.

Dini je pre nekoliko sezona bukvalno svojim golom uveo Votford u elitu, a sada bi mogao i da bude junak opstanka.

Tako je njegov tim sada tačno iznad crte, odnosno isto kao Vest Hem na šest bodova od ugroženog Bornmuta.