0

LA LIGA: Barselona se provukla protiv Valjadolida, Mesi stigao do neverovatne brojke!

Objavljeno: 11.07.20 u 21:35

Fudbaleri Barselone savladali su Valjadolid u meču 36. kola La Lige minimalnim rezultatom 0:1 (0:1).

Barselona se tako ponovo primakla na bod Real Madridu, koji ima utakmicu manje. Šampionska trka traje i dalje.

Barselona je do prednosti došla u 13. minutu. Mesi je proigrao Vidala, koji snažnim udarcem smešta loptu u donji levi ugao.

Argentinac je tako došao do 20. asistencije i postao prvi fudbaler Barselone posle Ćavija 2008. godine, koji je zabeležio 20 asistencija u jednoj sezoni.

Do kraja prvog poluvremena Barselona je imala još dve dobre prilike.

Grizman je u 19. minutu šutirao iz dobre pozicije pored gola, dok je dobar udarac Puđa u 30. minutu odbranio Masip.

Posed lopte je kao i obično bio na strani Barselone u drugom delu igre, koja je čuvala prednost.

Masip je u 63. minutu odbranio jedan dobar udarac Mesija, a do kraja je uglavnom Valjadolid pokušavao da dođe do boda.

Rezultat se nije menjao i Barselona je upisala tri boda, koja je ostavljaju u trci za titulu.