0

PREMIJER LIGA: ‘Petarda’ Sitija za overu drugog mesta, Vulvsi se oprostili od Lige šampiona

Objavljeno: 08.07.20 u 21:21

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su ubedljivu pobedu od 5:0 (2:0) protiv Njukasla u 34. kolu Premijer lige.

Siti je lako izašao na kraj sa protivnikom i učvrstio drugu poziciju na tabeli.

‘Građani’ su već u desetom minutu uspeli da dođu do prednosti, nakon odlične saradnje Davida Silve, Fila Fodena i strelca Gabrijela Žezusa.

Samo 11 minuta kasnije Siti je duplirao prednost iz veoma slične akcije, samo što je sada Kevin de Brujne uposlio Rijada Mahreza.

Siti je nastavio da dominira i nije dopuštao protivniku ni da pomisli da može da dođe do gola, a stvari su postale još gore po ‘svrake’ kada je Met Riči nespretno reagovao i ‘naterao’ Fernandesa da postigne autogol.

Na 4:0 povisio je David Silva u 65. minutu utakmice, nakon asistencije Rahima Sterlinga koji je ušao samo par minuta ranije.

Silva je uzvratio uslugu Sterlingu u 91. minutu, nakon ogromne greške odbrane Njukasla koja se u tim trenucima praktično predala.

Šefild junajted je u samoj završnici uspeo da dođe do minimalne pobede protiv Vulverhemptona.

Tokom ove utakmice nije viđena praktično ni jedna prilika, a obe ekipe su uputile po jedan šut ka okviru gola protivnika. Ipak, sve se promenilo nekoliko sekundi pre nego što je sudija trebalo da ozvaniči kraj utakmice.

Posle kornera Norvuda najbolji u skoku bio je Džon Egan, koji je glavom smestio loptu u mrežu i doneo veoma bitnu pobedu svojoj ekipi, a Vulvsi su se ovim neuspehom praktično oprostili od borbe za Ligu šampiona.