0

‘PLAVCI’ SLAVILI U GRADSKOM DERBIJU: Žiru ‘spasio’ Ligu Šampiona, Zaha ‘ubio’ pauka (VIDEO)

Objavljeno: 07.07.20 u 21:23

Fudbaleri Čelsija savladali su kao gosti Kristal Palas sa 3:2, na otvaranju 34. kola Premijer lige.

Ekipa Frenka Lamparda povela je golom Olivijea Žirua već u 6. minutu. Francuzu nije bilo teško da zatrese mrežu rivala posle asistencije Vilijana, a to mu je bio peti pogodak u poslednjih osam mečeva. Interesantno, iskusni napadač je prethodno pet pogodaka upisao u čak 49 utakmica.

I kod drugog pogotka, Brazilac je bio asistent.

„Doturio“ je loptu Kristijanu Pulišiću, koji je snažnim udarcem u prvi ugao savladao Guaitu. Vilfird Zaha je sedam minuta kasnije spektakularnim pogotkom iz velike uidaljenosti ‘probušio’ mrežu Kepe i smanjio prednost Čelsija na 2:1.

Kristal Palas, za koji nastupa srpski reprezentativac Luka Milivojević, u seriji je od četiri poraza i sa 42 boda zauzima 14. poziciju na tabeli.

„Plavci“ su tako stigli do nove važne pobede u borbi za Ligu šampiona i sada su trećeplasirani sa 60 bodova.