0

SERIJA A: Roma se oprostila od Lige šampiona, Udineze odneo vredna tri boda iz Rima!

Objavljeno: 02.07.20 u 23:52

Fudbaleri Udinezea iznenadili su Romu i pobedili je na gostovanju rezultatom 0:2 (0:1), u 29. kolu Serije A.

‘Vučica’ je upisala drugi poraz zaredom i spala na 12 bodova zaostatka od Atalante, koja je na četvrtom mestu, poslednjem koje vodi u Ligu šampiona.

Udineze je, sa druge strane, osvojilo veoma bitna tri boda u borbi za opstanak i sada je na šest od zone ispadanja.

Prvi gol viđen je već u 12. minutu kada je Lazanja zatresao mrežu domaćina, a stvari je za njih otežao Peroti koji je u 30. minutu dobio direktan crveni karton.

Roma se trudila da sa igračem manje dođe do gola, ali nije stvorila praktično nijednu pravu priliku.

Udineze je u 71. postigao poništen gol, ali osam minuta kasnije, preko Ilije Nestorovskog, ipak uspeo da duplira svoju prednost.

Isti igrač je mogao da upiše novi pogodak, ali mu je gol poništen u 96. minutu, nakon čega je sudija odsvirao kraj.