0

PREMIJER LIGA: Siti ponizio novog šampiona! ‘Poker’ građana, Liverpul delovao kao razbijena vojska!

Objavljeno: 02.07.20 u 23:22

U derbiju 32. kola sastali su se novi i stari šampion Engleske, a ubedljivu pobedu odneo je prošlosezonski prvak Mančester siti, koji je sa čak 4:0 (3:0) bio bolji od Liverpula.

Novi šampion Engleske, koji je preuzeo primat baš od Sitija, prosto je pregažen na ‘Etihadu’.

Junak je bio bivši član crveni Rahim Sterling sa golom i dve asistencije, ali se i pored tog učinka poigravao sa čuvarima – prosto nisu imali sredsto da ga zadrže.

Strelci su još bili Kevin De Brujne iz penala, Fil Foden i Aleks Okslejd-Čemberlen autogolom, na šta ga je naterao Sterling.

Žargonski, Siti je pregazio najvećeg rivala i pokazao mu kako se igraju utakmice koje nemaju veliki takmičarski značaj, ali bi ipak motiv moraju da bude tu.

Jasno je da je bio na strani ‘Građana’, dok su gosti delovali još mamurno posle velikog slavlja i obezbeđene titule posle tri decenije.

Neprijatan rezultat po tim Jirgena Klopa režirali su Kevin de Brujne, sa bele tačke u 25. minutu, posle faula nad Sterlingom, najboljim pojedincem meča.

Upravo je Sterling, nekadašnji igrač Liverpula, postigao naredni gol u 35. minutu posle divne akcije Fodena. Prijemom lopte je izbacio Gomeza iz ravnoteže, a onda matirao Alisona, možda i lakše nego što je očekivao u prvi mah.

Mladi engleski fudbaler Fil Foden’začinio’ je prvo poluvreme golom, na pas Kevina de Brujnea, pa je pred Liverpulom da brani čast u nastavku.

Svakako da strateg Liverpula nije očekivao ovako katastrofalan rezultat tek nekoliko dana posle proslave šampionske titule u Engleskoj, posebno jer je trebalo pokazati i protiv ‘bivšeg prvaka’ da su mnogo nadmoćniji od njih, makar zbog iduće sezone.

I u nastavku se nije mnogo toga promenilo, ponovo je  Sterling bio ‘krivac za gol’, loše je reagovala čitava odbrana, a Okslejd-Čembrlen je skrenuo loptu u svoju mrežu, što je bio i konačan rezultat duela.