0

PREMIJER LIGA: Nezaustavljivi Deni Ings! Sautempton nadigrao Votford, ‘stršljenovi’ nadomak opasne zone

Objavljeno: 28.06.20 u 20:25

Fudbaleri Sautemptona savladali su Votford na gostovanju rezultatom 1:3 (0:1).

Junak ‘svetaca’ bio je Dani Ings koji je postigao prva dva gola i trasirao put ka trijumfu.

Interesantno, Sautempton je stigao do osme pobede u gostima ove sezone, što je njihov klupski rekord kada je reč o najjačem engleskom takmičenju.

Votford u ovom meču nije imao rešenja za Danija Ingsa, koji je prvi put strelac bio već u 16. minutu. Prihvatio je loptu na oko 25 metara, napravio par driblinga, namestio se i efektno pogodio po zemlji donji desni ugao.

Votford nije uspevao da odgovori, a ni da dođe do veće šanse. Ings je u 70. minutu rešio meč. Očajno izbacivanje rukom Bena Fostera, pravo na nogu Ingsa koji je krenuo pravo na gol i pogodio za 0:2.

Tada je meč bio prelomljen. Votford je smanjio u 79. minutu uz dosta sreće, autogolom Bednareka.

Ali, samo tri minuta kasnije Džejms Vord-Praus je ponovo duplirao vođstvo Sautemptona i postavio konačnih 1:3.