0

LA LIGA: Minimalac Atletika, Madriđani odoleli Levanteu i upisali važan trijumf

Objavljeno: 23.06.20 u 21:42

U meču 31. kola španske La lige Atletiko Madrid je minimalnim rezultatom ostvario pobedu protiv Levantea u gostima, bilo je 0:1 (0:1).

Jedini gol na meču bio je zapravo autogol Bruna Gonzalesa u 15. minutu susreta.

Bio je ovo prvi poraz tima iz predgrađa Valensije od nastavka fudbalske sezone, dok su „jorgandžije“ vezale treći trijumf.

Praktično iz prvog uzbuđenja gosti iz prestonice su poveli. Dijego Kosta je pokušao da povratnom loptom uposli nekog od saigrača, ali je Gonzales nehotice sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

Atletiko je nastavio da dominira u nastavku, Dijego Kosta je imao nekoliko šansi da duplira vođstvo, ali je rezultat ostao 1:0.

U drugom delu obrnuta situacija. Levante je više napadao i tražio put do mreže Jana Oblaka, ali su uspeli da upute samo jedan ozbiljniji pokušaj.

U 80. minutu je Borha Majoral tukao glavom, ali je lopta prošla pored desne stative.