0

BUNDESLIGA: Kostić asistent u trijumfu Ajntrahta, Šalke nastavio crni niz (VIDEO)

Objavljeno: 17.06.20 u 20:57

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta savladali su Šalke sa 2:1 (1:0) u meču 32. kola nemačke Bundeslige.

Tako je tim iz Gelzenkirhena vezao 14. utakmicu bez pobede. Poslednji put ‘rudari’ su slavljenički napustili teren u januaru kada su savladali Borusiju iz Menhengladbaha.

U ovom meču Ajntraht je krenuo mnogo ofanzivnije i u prvoj četvrtini meča šanse su propuštali Dani da Kosta i dva puta Daiči Kamada.

Do mreže gostiju uspeo je da stigne Andre Silva u 28. minutu. Filip Kostić je oduzeo loptu na svojoj polovini i povukao kontru.

Odigrao je do Kamade koji je bio asistent za Portugalca koji je rutinski sproveo loptu u gol pored nemoćnog Aleksandra Nibela.

Da će se agonija Šalkea nastaviti potvrdio je David Abraham u 50. minutu. Kostić je ovog puta bio asistent.

Bukvalno je ‘pogodio’ u glavu saigrača i on je zakucao loptu pod prečku sa svega dva metra udaljenosti.

Nadu gostima dao je Veston Mekenzi u devet minuta kasnije. Posle prekida sa desne strane na prelep način je glavom matirao Kevina Trapa.

Dobio je Šalke nadu i imao veliku šansu preko Huana Mirande da dođe do izjednačenja.

Svi su bili savladani, pa i golman Trap, ali ne i Abraham koga je na gol-liniji lopta pogodila direktno u glavu i odbila se u polje. Kada je u 77. minutu Kan Bozdogan dobio drugi žuti karton, a Šalke ostao sa desetoricom na terenu, bilo je jasno da se neće spasiti novog poraza.

U timu Ajntrahta od istog minuta na terenu je bio i Mijat Gaćinović.

Detalje i golove sa ovog meča možete pogledati ovde.