0

SUPERLIGA – ‘ZMAJEVI’ POCEPALI ‘ČARAPE’: Voždovac ‘minimalcem’ slavio protiv Napretka…

Objavljeno: 05.06.20 u 21:53

Fudbaleri Voždovca su u drugom meču 28. kola Superlige Srbije ekipu Napretka iz Kruševca.

Tvrda utakmica odigrana je na krovu stadiona na Dušanovcu, otvorena utakmica, ali ne tako lepa za oko odigrana je pred navijačima, a eo meč stao je u jedan potez.

Meč je počeo inicijativom Voždovca, ‘zmajevi’ ipak nisu uspeli da je realizuju u prvom poluvremenu. Prvi udarac imao je Hajdin u 14. minutu meča, tri minuta kasnije Spremo je potražio Đorića koji je zakasnio na centaršut. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Drugo poluvreme počelo je dobrom šansom Aleksića, ali je pogodio samo spoljni deo mreže fudbaler Napretka. Odgovorio je Stuparević četiri minuta kasnije, pokušao je glavom, ali pored gola.

SUPERLIGA: ‘Derbi Vojvodine’ pripao TSC-u, Ubedljiva pobeda tima iz Bačke Topole.

Aleksa Janković pogodio je u 75. minutu sa ivice šesnaesterca zahvatio je loptu volejem, precizan udarac završio je iza leđa Kordića, asistent je bio miljenik domaće publike Jovan Nišić. U zaustavnom vremenu Jakovljević je imao izglednu šansu, oprobao je udarac, ali je Kordić reagovao i otklonio opasnost. Na kraju, 1:0.