0

SUPERLIGA: TSC ‘razbio’ Javor i poslao ih u Ivanjicu sa šest golova u mreži! Klubu iz Bačke Topole Evropa na dohvat ruke

Objavljeno: 31.05.20 u 19:42

Fudbaleri Bačke Topole savladali su ubedljivo Javor u prvom nedeljnom meču 27. kola Superlige Srbije rezultatom 6:1 (2:0).

Već posle nekoliko minuta bilo je jasno da će gosti iz Ivanjice loše proći u Senti protiv raspoloženog protivnika.

Strelac u 5. minutu posle kornera Duronjića bio je Silađi, koji je izbio na prvo mesto na listi strelaca.

Već posle 21. minuta na semaforu je pisalo 2:0. Nakon još jednog centaršuta Duronjića iz kornera, Tumbasević je duplirao prednost domaće ekipe.

Četiri minuta kasnije, delovalo je da je Javor oštećen za penal.

Đuro Zec je napucao na gol liniji saigrača u ruku, ali sudija Nikolić nije pokazao na belu tačku.

Upravo je  Zec postigao treći gol u 48. minutu, na asistenciju Silađija, dok je četvrti gol u 65. minutu delo Lukića.

Javor je uspeo da u 75. minutu postigne počasni pogodak, strelac je bio Petković.

Međutim, tu nije bio kraj, pošto je Silađi u 75. minutu postigao i svoj 15. gol u Superligi Srbije, na novu asistenciju Zeca, koji se još jednom upisao u strelce u 88. minutu za pravu katastrofu Javora.

TSC je prikazanom igrom pokazao da zaslužuje da se bori za mesto u Evropi, koje je ekipi iz Bačke Topole sada na dohvat ruke.