0

SUPERLIGA SRBIJE: Evrogol Marčića doneo Spartaku tri boda u Inđiji (VIDEO)

Objavljeno: 29.05.20 u 17:22

U prvom meču posle više od dva meseca pauze, u okviru 27. kola Superlige Srbije fudbaleri Spartaka iz Subotice savladali su Inđiju na gostovanju rezultatom 1:2.

Prvi gol viđen je već posle sedam minuta igre. Domaća ekipa je dobila korner, centrirao je Banjac i na skoku je bio Mihailo Jovanović, koji je zatresao mrežu gostiju za vođstvo Inđije.

Međutim, već u 10. minutu izjednačenje donosi Nemanja Nikolić, igrač Partizana koji je na pozajmici u Spartaku.

Ritam meča je pao u nastavku, pa do kraja poluvremena nije viđena nijedna prava prilika.

Jaka kiša koja je padala u Inđiji, sprečila je fudbalere obe ekipe da pruže bolje partije, ali ipak je do kraja viđen gol, vredan tri boda.

Gosti iz Subotice iskoristili su jedinu pravu šansu u drugom delu igre, tačnije Milan Marčić, koji je u 70. minutu postigao veoma lep pogodak udarcem spoljnom sa nekih 20 metara razdaljine od gola koji je čuvao Preković, koji ništa nije mogao da učini kod ovog veoma lepog poteza fudbalera Spartaka.

Ispostavilo se da je to bio gol odluke i gosti su otišli sa tri boda.

Subotičani su posle tri meča bez pobede upisali trijumf i sada se nalaze na sedmom mestu, dok je Inđija nakon poraza ostala na 14. poziciji, ali nakon odluke FS Srbije da ove godine nema ispadanja iz lige, tako da domaćina neće previše boleti ovaj poraz.