0

POBEDA BAJERNA VREDNA TITULE: Magija Kimiha za veliku prednost Bavaraca, u Minhenu se već slavi titula (VIDEO)

Objavljeno: 26.05.20 u 20:38

U prvoj utakmici 28. kola Bundeslige u derbi meču, fudbaleri Bajerna savladali su Borusiju Dortmund na gostovanju 0:1, i na taj način stekli velikih sedam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca.

Nedostajalo je golova u derbiju Nemačke, ali su Bavarci sigurnom igrom ostvarili sedmu uzastopnu pobedu u šampionatu, a prekinuli su seriju Dortmunda od isto toliko trijumfa.

Strelac pobedonosnog gola bio je Džošua Kimih u 43. minutu.

On je na sjajan način, lob udarcem, uspeo da savlada preterano istrčalog Birkija i tako, ispostaviće se, donese velika tri boda svojoj ekipi.

Vodeći timovi nemačkog prvenstva priredili su sjajnu predstavu, a prva uzbuđenja desila su se odmah nakon početnog udarca.

Brandt je gurnuo u prazan prostor, a Nojera koji je istrčao u svom stilu, umalo nije kaznio Haland – situaciju sa gol-linije raščistio je Boateng.

Domaći su na startu bili bolji rival, međutim, nisu uspeli da stvore konkretnu priliku.

Sa druge strane, Levandovski je u 11. iz teške situacije probao, da bi u 19. Gnabri propustio najbolju šansu do tada.

Ovoga puta, takođe sa gol-linije, pogodak gostiju je sprečio Pišček.

U tim trenucima Bavarci su bili ti koji su preuzeli inicijativu i pokušavali da od iste naprave nešto.

To im je i uspelo u finišu. Prvo je u 40. minutu Gorecka oprobao udarac iz velike daljine, da bi samo tri minuta kasnije Kimih bio precizniji.

Odmah na startu drugog poluvremena, Favr je pokušao da unese svežinu i kvalitet sa ubacivanje Sanča i Džana.

Međutim, to se pokazalo kao promašaj, pošto ni jedan ni drugi nisu uradili apsolutno ništa.

Dortmund je delovao indisponirano, u pojedinim trenucima i kao bez snage, tako da su teško mogli da urade konkretne stvari na protivničkoj polovini.

Mladi Haland je jedinu šansu pre napuštanja igre u 72. minutu propustio. Nešto kasnije, praktično poslednju izgledniju priliku nije iskoristio Dahud.

U finišu je Levandovski mogao da duplira prednost svoje ekipe, ali je lopta nakon njegovog šuta završila na stativi.

Šest kola do kraja prvenstva Bajern ima sedam bodova više od Dortmunda i 10 od Lajpciga, koji u sredu igra svoj duel. Bavarci su veoma je blizu nove titule.

Sve najzanimljivije detalje, kao i sjajan gol Kimiha možete pogledati ovde.