0

BUNDESLIGA: Subotić skrivio penal, Bajern se prošetao Berlinom i novom pobedom ponovo ‘odlepio’ od Dortmunda (VIDEO)

Objavljeno: 17.05.20 u 20:12

U pretposlednjoj utakmici 26. kola Bundeslige Bajern je na gostovanju pobedio Union Berlin rezultatom 0:2 (0:1), i na taj način ponovo stekao četiri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Borusiju Dortmund.

Već posle 19 minuta Bavarci su postigli gol, ali je sudija Danker nakon konsultacije sa VAR sistemom, poništio pogodak Tomasa Milera.

Činilo se da će se na odmor otići bez golova, ali da to ne bude tako pobrinuo se naš internacionalac Neven Subotić, koji je skrivio jedanaesterac. Štoper ekipe iz Berlina pogrešio je prilikom intervencije, nenamerno je udario Gorecku koji mu je prišao s leđa i skrivio je penal.

Precizan sa bele tačke bio je Robert Levandovski u 40. minutu, pa su gosti na pauzu otišli sa minimalnom prednošću.

NEMCI SU SE BAŠ UŽELELI FUDBALA: Bundesliga srušila sve rekorde gledanosti!

U nastavku su izabranici Hansa-Ditera Flika svim snagama pokušavali da reše meč, međutim to im neko vreme nije polazilo za nogom.

Ipak, u 80. minutu Bajern je rešio pitanje pobednika. Posle kornera koji je izveo Kimih, više od ostalih je skočio Pavar i preciznim udarcem glavom savladao golmana domaćih i tako postavio konačan rezultat.

Sve golove i detalje sa meča možete pogledati ovde.

BUNDESLIGA: Keln na svojoj koži osetio ‘najopasniji rezultat’, Majnc izvukao bod uprkos dva gola zaostatka (VIDEO)

Bajern je prvi na tabeli, i ponovo ima četiri boda više od Dortmunda, dok je Union na 12. mestu.

U narednom kolu Bajern čeka Ajntraht, dok Union gostuje Herti u derbiju Berlina.