0

BUNDESLIGA: Keln na svojoj koži osetio ‘najopasniji rezultat’, Majnc izvukao bod uprkos dva gola zaostatka (VIDEO)

Objavljeno: 17.05.20 u 17:47

U prvoj utakmici nedeljnog programa 26. kola Bundeslige viđena je veoma zanimljiva utakmica između Kelna i Majnca, na kojoj nije bilo pobednika, ali je duel obilovao golovima, konačan rezultat je bio 2:2 (1:0).

Da je 2:0 najopasniji rezultat potvrdio je i ovaj meč. Domaćin je poveo već posle šest minuta, kada je Musa Niakate skrivio jedanaesterac, pa je sudija Gvido Vinkman uz pomoć VAR sistema, potvrdio svoju odluku. Sa bele tačke je bio siguran Mark Ut.

Majnc je imao dobru priliku da poravna rezultat, međutim, Boetijus je u 13. minutu propustio veliku šansu, kada je iz izgledne pozicije promašio čitav gol.

Do poluvremena nije bilo golova, a drugi deo igre ponovo su domaći bolje započeli.

U 53. minutu sjajan centaršut Drekslera sa desne strane u gol je pretvorio Florijan Kajnc, koji je na drugoj stativi odlično pobegao rivalu i glavom zakucao loptu u protivničku mrežu.

Keln je nekoliko trenutaka kasnije propustio priliku da reši meč, što im se ispostavilo se obilo o glavu. Kako to obično biva, kazna je usledila, i to u 61. minutu, kada je rezervista Taivo Avoniji iz neposredne blizine samo postavio nogu i smanjio rezultat.

Potpun povratak u meč gostiju obezbedio je Kunde Malong u 72. minutu, nesvakidašnjim solo-prodorom kroz srce odbrane domaćih.

Do kraja susreta obe ekipe su propustile još po nekoliko poluprilika i šansi, pa je meč završen podelom bodova, 2:2.

Najzanimljivije detalje sa ovog meča pogledajte ovde.