0

SUPERLIGA SRBIJE: Proleter poslao Rad kući uz ‘petardu’

Objavljeno: 14.03.20 u 20:52

U okviru 26. kola Linglong Superlige Srbije, fudbaleri Proletera su ubedljivo savladali ekipu Rada sa 5:0. Golove za domaći tim postigli su Radinović u 27. sa penala, Mirosavljev u 51, Babić u 53, Joković u 66. i Rušević u 90, minutu.

Obostrano nepovezana i rastrzana igra obeležila je prvo poluvreme meča na Karađorđu. Sve se svodilo na ‘bunarenje’ lopte, preskakala se sredina terena slanjem dugih lopti pred gol protivnika, izostala je pas igra i neka smislenija akcija.

Prvi je pripretio Proleter preko Karaklajića u 7. minutu, ali njegov mlak udarac je završio u rukama golmana Markovića. Šest minuta kasnije uzvratio je Trifunović, međutim lopta je završila iznad prečke… Ipak, rastrzanu i nepovezanu igru domaćin je krunisao vođstvom u 27. minutu. Tanasijević je u nameri da izbaci loptu iz svog šesnaesterca, po mišljenju sudije Nikolića igrao je rukom. Protestovali su fudbalreri Rada, ali odluka nije promenjena. Siguran sa ‘kreča’ bio je Radinović. U ritmu u kom je i počela utakmica u takvom se i završilo prvih 45. minuta, mada su Karaklajić u 33. i Mirosavljev u 45. minutu mogli biti precizniji.

Neverovatan pad igre građevinara u nastavku meča domaćin je iskoristio u 51. minutu kada je Mirosavljev na asistenciju Karaklajića duplirao prednost svog tima. Samo dva minuta kasnije, Babić je iskoristio uspavanost kompletne odbrane Rada iz blizine i naterao Markovića da vadi loptu po treći put iz mreže. Nekoliko minuta kasnije Perendija je izbacio loptu iz prazne mreže. Pokušavali su građevinari da makar ublaže poraz, a onda su dozvolili usamljenom Jokoviću da rezentnim udarcem zatrese mrežu golmana Markovića, za 4:0. Tačku na ovaj meč iz solo akcije postigao je ‘rezervista’ Rušević u poslednjem minutu igre – 5:0.