SERIJA A: Sasuolo pobedio, pred neočekivani odmor

Objavljeno: 09.03.20 u 21:36

Domaćin je bez mnogo muke došao do nove pobede.

Olimpijski komitet Italije doneo je odluku da se do 4. aprila u toj zemlji neće igrati fudbal, a sve zbog korona virusa, s kojim se na „čizmi“ bore.

U poslednjiom kolu pred odlazak na neplarnieanu pauzu, Sasuolo je s 3:0 savladao Brešu, golovima Kaputa i Boge. Tokom prvog dela utakmice gosti su nekoliko puta pripretili preko Balotelija, a kazna za neiskorišćene šanse stigla je u 45. minutu utakmice, kada je mrežu zatresao Frančesko Kaputo.

U nastavku utakmice na terenu je postojala samo jedna ekipe, a posle nekoliko promašaja Sasuola, ponove se među strelce na veoma lep način upisuje Kaputo. Konačan rezultat utakmice postavio je Boge u 75. minutu. Srpski internacionalac Filip Đuričić proveo je svih 90 minuta na terenu.