0

PREMIJER LIGA: Lester konačno slavio, Vardi i Barns „iskalili bes“ na Aston Vili

Objavljeno: 09.03.20 u 23:13

Lisice su posle dva poraza i isto toliko remija konačno uspele da trijumfuju.

Trebala je Lesteru jedna ovakva utakmica i ubedljiva pobeda kao večerašnja od 4:0 nad Aston Vilom, kako bi se vratio na put koji vodi ka Ligi šampiona.

Sa po dva pogotka do pobede su Lester vodili mladi vezista Harvi Barns, koji je krajem prvog dela načeo mrežu gostiju nakon kiksa Pepea Reine i napadač Džejmi Vardi, koji je sa klupe ušao u 59. minutu utakmice i samo četiri minuta kasnije pogodio mrežu. Vardi se sa dva večerašnja pogotka vratio na prvo mesto liste strelaca.

Lester je večeras upisao 53. bod i tako sačuvao treću poziciju koja vodi u Ligu šampiona, nako veoma loših mesec i po dana, dok je Aston Vila na 19. poziciji i neće joj biti lako u borbi za opstanak u eliti.