0

PRIMERA: Kakvo ‘ludilo’ u Španiji, Barse je ponovo prva, Real pao u Sevilji (VIDEO)

Objavljeno: 08.03.20 u 23:24

U poslednjem meču nedeljnog programa Primere Betis je na svom terenu pobedio Real Madrid 2:1 (1:1), čime je Barselona opet prva na tabeli.

Iz nedelje u nedelju dva velikana se smenjuju na liderskoj poziciji. Real je prošle nedelje pobedio Barselonu na ‘Santjago Bernabeu’ i bio je prvi na tabeli, ali posle večerašnjeg kiksa protiv Betisa, Katalonci slave.

Real je prvi zapretio u Sevilji preko Vinisijusa, ali je on zamalo bio neprecizan. Betis je uzvratio u 28. minutu kada je Bartra pokušao glavom, ali nije bio precizan. Zeleno-beli su novu šansu imali u 36. minutu kada je Fekir dobro šutirao, ali je Kurtoa bio na mestu.

Domaćin je poveo u 40. minutu, Fekir je krenuo u prodor, oboren je u kaznenom prostoru, lopta je stigla do Sidneija, a ovaj zakucao pod prečku – 1:0. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije šok, Marselo je oboren u kaznenom prostoru i to je bio penal. Benzema je bio precizan – 1:1.

Betis je prvi zapretio u drugom poluvremenu, pokušao je veteran Hoakin, ali je zamalo bio neprecizan. Golman tima iz Sevilje Robles je u 70. minutu spasio svoj tim. Tukao je Modrić, ali je čuvar mreže izbriljirao. Samo nekoliko desetina sekundi kasnije Mendi je pogodio prečku.

Kako to obično biva dođe kazna. Guardado je sjajno izbacio Telja, a učenik Barselone je zakucao Real – 2:1. Do kraja utakmice Real je zapretio preko Benzeme, ali je Francuz bio neprecizan.

Luke Jovića nije bilo u sastavu Real Madrida. Golove sa utakmice možete da pogledate OVDE.