0

PL: Majstorija Fernandeša i Marsijala plus golčina sa 35 metara MekTominija za pobedu Junajteda u derbiju Mančestera (VIDEO)

Objavljeno: 08.03.20 u 19:25

Mančester junajted pobedio je Mančester siti na ‘Old Trafordu’ 2:0 i nastavio trku za Ligu šampiona sa Čelsijem i Lesterom.

Ne cvetaju ruže ‘crvenim đavolima’ već godinama, daleko su od onog tima koji je žario i palio ‘ostrvom’. Ipak, neretko je takav Mančester junajted znao pobedi Mančester siti koji hara Premoijer ligom.

Sada oslabljeni neigranjem velikog broja igrača zbog povreda, fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Siti 2:0. Nije bio to meč na ‘Teatru snova’ u kom je sve ‘prštalo’ od prilika za gol, ali je to bila veoma borbena utakmica.

Prvi je do gola mogao Siti kada je u 10. minutu Sterling pokušao da savlada De Heu, a Španac intervenisao. Gol je pao u 30. minutu, bio je to slobodan udarac za ‘crvene đavole’, novajlija Fernandeš je lukavo prevario odbranu Sitija, umesto šuta ka golu uposlio je Marsijala, a ovaj udarcem iz prve savladao Edersona – 1:0.

Početak drugog dela igre obeležio je gol gostiju. Aguero je pobegao odbrani Junajteda, savladao je De Heu, ali je posle pomoćni sudija podigao ofsajd. Pregledan je snimak u VAR sobi i pomoćnik Majka Dina je bio u pravu.

Mančester siti je poslednju šansu za izjedančenje imao u 75. minutu kada je pokušao Žezus, ali je De Hea bio siguran. Golman ‘građana’ Ederson je u 97. minutu častio Junajted drugim golom, nije uspeo da uposli Mendija, a MekTomini je sa 40 metara pogodio gol. Nemanja Matić je odigrao 90. minuta za ‘crvene đavole’.

Mančester junajted je sada peti na tabeli sa 45 osvojenih bodova, tri manje od Čelsija i pet od Lestera sa utakmicom manje. Ako bi Siti bio izbačen iz UEFA takmičenja na dve godine, ‘crveni đavoli’ bi se našli u Ligi šampiona.