0

BUNDESLIGA: Bajern opet na četiri koraka od Borusije (VIDEO)

Objavljeno: 08.03.20 u 17:55

U 25. kolu Bundeslige Bajern je na ‘Alijanc areni’ pobedio Augsburg 2:0 (0:0) i pobegao je na četiri boda najbližem pratiocu Borusiji.

Posle ‘šestice’ Hofenhajmu, Bavarci su malo spustili gas. Pobedili su Augsburg 2:0. Nije to bila partija za pamćenje Bajerna. U prvih 45. minuta samo jedna šansa preko Tomasa Milera, ali je on šutirao preko gola.

Ipak, iskusni napadač je u 53. minutu pogodio. Boateng je poslao sjajnu loptu preko celog terena, a reprezentativac Nemačke znao je to da iskoristi. Nastavio je Bajern da napada, ređale su se šanse za Gnabrija, Kutinja, Zirkzea i Dejvisa, ali promene rezultata nije bilo. Pitanje pobednika posle sjajne akcije rešio je Gorecka posle dodavanja Gnabrija za konačnih – 2:0.

Bajern Minhen je danas proslavio svoj 120. rođendan, a igrači su igrali u specijalnim dresovima bez grba i sponzora.