0

Superliga Srbije

SUPERLIGA: Vojvodina do drugog mesta, goleada na Banjici, Javor ne zna za pobedu…

Objavljeno: 07.03.20 u 18:59

Utakmice 25. kola Superlige Srbije donele su dosta uzbuđenja, a ‘prštalo’ je od golova na Banjici.

Vojvodina je pobedom nad ekipom Mladosti došla do druge pozicije na tabeli, a čuvaće je najkamanje do večeras kada će se od 20 časova sastati Partizan i Radnički. Javor je odigrao desetu utakmicu bez pobede, a Andrija Kaluđerović nastavio je golgeterski niz, to ipak nije bilo dovoljno Radu da savlada TSC.

Vojvodina – Mladost 2:1

Prva prilika na utakmici je viđena u 26. minutu, a imali su je fudbaleri Mladosti. U šesnaestercu Vojvodine, Odita je primio loptu i odlično proigrao Ješića, koji je šutirao sa desetak metara, ali je sjajno odbranio Rockov. Igralo se otvoreno na obe strane, ali se na novu priliku čekalo sve do 66. minuta, kada je Vojvodina došla u vođstvo.

Sa desne strane, dobro je centrirao Andrić, a u petercu Mladosti je sjajno skočio Čović i glavom doneo prednost crveno-belima, a svega osam minuta kasnije, već je bilo 2:0 za Vošu.

U 74. minutu, Vukadinović je šutirao sa oko 20 metara, a lopta je najpre pogodila prečku i potom se od golmana Zečevića odbila u mrežu.

Međutim, već u 82. minutu, Mladost je smanjila rezultat. Sa oko 23-24 metra, odlično je šutirao Šatara i uspeo da savlada Rockova.Do kraja meča ipak nije bilo više prilika, pa je Voša zabeležila novu pobedu.

Rad – TSC 4:3

Fudbaleri Bačke Topole nastavili su niz dobrih rezultata, pošto su u Beogradu pobedili Rad sa 4:3.

Rad je poveo u četvrtom minutu golom Andrije Kaludjerovića iz penala, gosti su izjednačili golom Đure Zeca u 25, a minut kasnije poveli su pogotkom Nenada Lukića. Vladimir Siladji postigao je treći gol u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena, a zatim je u 69. minutu strelac bio i Janko Tumbasević.Minut kasnije Aleksandar Busnić bio je strelac u beogradskom timu, a konačan rezultat postavio je Kaludjerović svojim drugim golom na meču u 89. minutu.

TSC ima 13 pobeda i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 47 bodova. Rad je pretrpeo 18. poraz i pretposlednji je sa 15 bodova.

Radnik – Javor 2:0

Fudbaleri Radnika savladali su Javor Matis sa 2:0 u utakmici odigranoj u Surdulici, Jevgen Pavlov doveo je domaćina u vođstvo u 27. minutu, a izabranicima Sime Krunića pobedu je ‘overio’ Vuk Mitošević golom u 80. minutu, dva minuta ranijej igrač gostiju Filip Pavišić je dobio crveni karton.

Čukarički – Spartak 4:1
(Birmančević 20, Tedić 32, Docić 36p, Šapić 72 – Denković 66)

Radnik – Javor 2:0 (1:0)