PREMIJERLIGA: Nesvakidašnje mirne mreže u Engleskoj, četiri ‘minimalca’ i jedna ‘nula’ (VIDEO)

Objavljeno: 07.03.20 u 18:20

Ne tako efikasno popodne u Engleskoj. Svi mečevi od 16 časova završeni. Golovi nisu pali samo na meču Vulvsa i Brajtona.

Arsenal – Vest Hem 1:0

Arsenal je odlično otvorio meč, imao je tri dobre prilike tim iz Londona u prvom poluvremenu, Mesit Ozil u 13. minutu, njegov šut je izblokiran. Devet minuta kasnije Sokratis je imao jednu od najboljih prilika na meču. Sa desetak metara je pogodio prečku. ‘Topdžije’ su još nekoliko poluprilika imali do kraja poluvremena, ali ništa opasno po protivnika. Nktija je imao šansu i u 53. minutu, Fabijanski je odlično reagovao. Odgovorio je pet minuta kasnije Mikail Antonio, ali je golman domaćina dobro bio postavljen. Aleksandre Lakazete je u 78. minutu odlično iskoristio loptu koju mu je poslao Ozil za 1:0.

Kristal Palas – Vatford 1:0

U 21. minutu Vil Hjuz je za goste imao odličnu priliku, ali je promašio. Sedam minuta kasnije Džordan Aju postigao je jedini gol na meču, njegov udarac je završio uz stativu. Troj Dini je imao dobru priliku za gostujući sastav. Lopta je išla pod prečku a Guiaita je uspeo da odbrani. Kristijan Benteke je imao šansu da uveća prednost Palasa u 74. minutu, ali je sa neposredne blizine promašio gol.