0

PLS: Metalac silan protiv Žarkova, ‘lončići’ na deobi prvog mesta! Četiri penala na ‘Švajcariji’

Objavljeno: 07.03.20 u 18:39

Veliki broj golova pao je u Prvoj ligi Srbije, navijači su imali šta da vide.

Posebno su se radovali navijači Metalca iz Gornjeg Milanovca koji se ubedljivom pobedom u Žarkovu vratio na deobu prvog mesta sa Grafičarem, te ima realne šanse da se vrati u elitni rang takmičenja u Srbiji.

Aleksandar Katanić je doveo Metalac u vođstvo u 16. minutu, a Dejan Babić je izjednačio u 43. minutu duela sa bele tačke. Proradio je ‘inat’ kod gostiju koji su ipak na poluvreme otišli uz vođstvo.

Stefan Đurić je postigao gol u 45. minutu za 1:2, a u drugom poluvremenu uu 57. minutu drugim golom Katanić je postavio konačnih 3:1. Metalac se nalazi na deobi prvog mesta sa Grafičarem, oba tima imaju 44 boda nakon 25. odigranih kola. Izabranici Aleksandra Stankovića sačuvali su realne šanse da od narednog leta ponovo zaigraju u eliti.

U drugom meču dana Zlatibor je dočekao Sinđelić (4:2) , a na meču je postignuto šest golova, od čega četiri sa bele tačke. Vraštanović je doveo goste sa bele tačke do vođstva u 37. minutu, Nedeljković je izjednačio sa penaltika u 44. minutu. Spasoje Stefanović je dobio direktan crveni karton, te su gosti bili sa igračem manje od 53. minuta. Nedeljković je ponovo nakon najstrože kazne postigao gol u 55. minutu i doneo je prednost domaćinu, isti igrač se u strelce upisao i u 79. minutu, a četvrti gol postigao je Nikola Divac u 87. minutu meča. Konačnih 4:2 postavio je Strahinja Karišić u 90 minutu takođe sa penala.