0

BUNDESLIGA: Težak poraz Ajntrahta, Frajburg ubedljiv! (VIDEO)

Objavljeno: 07.03.20 u 17:28

Ajntraht je doživeo ubedljiv poraz na gostovanju Bajeru iz Leverkuzena, nije bilo leka za goste koji su poraženi 4:0, Frajburg je na domaćem terenu savladao Union iz Berlina sa 3:1.

Već u četvrtom minutu Kai Havertc je iskoristio precizan pas i doneo je domaćinu vođstvo u meču. Deset minuta kasnije Karim Belarabi je udvostručio na 2:0. Havertc je imao priliku u 48. minutu iz koje je postigao gol, ali mu je drugi pogodak poništen zbog ofsajda.

Samo minut kasnije neverovatnu solo akciju krunisao je golom Paulinjo koji je poslao loptu u donji ugao. Haverc je u 55. minutu odlično proigrao Paulinja.

Minut kasnije Marting Hintereger je imao šansu, ali je Lukas Hradecki bio odlično psotavljen. Na kraju 4:0.

Frajburg je na domaćem terenu prekinuo niz od dva vezana poraza. Imali su gosti dve dobre prilike na početku. Prvo je Kristoger Lenc u 14. minutu izveo odličan slobodnjak, lopta je prozujala iznad prečke. Sebastijan Anderson je u 30. minutu imao priliku za goste, ali je golman domaćina odlično reagovao.

Kaznili su domaći promašaje protivnika. Roland Salai je bio najviši u skoku unutar šesnaesterca, za 1:0. Na 2:0 je povisio Kristijan Gunter u 55. minutu. Džonatan Šmid je četiri minuta kasnije imao priliku, ali je šutirao preko gola. Sebastijan Anderson u 62. minutu smanjio je na 2:1. Da bi Robin Koh postavio konačnih 3:1 u 81. minutu. Odlično ga je proigrao Vinćenco Grifo, a on nije propustio priliku da zatrese mrežu.

Gosti su meč završili sa igračem manje jer je Marvin Fridrih isključen u 92. minutu zbog drugog žutog kartona.