0

HEROJ AJAKSA: Ušao u 93. minutu, odbranio tri penala i postigao gol za pobedu (VIDEO)

Objavljeno: 03.03.20 u 22:54

Posle devedeset minuta igre u osmini finala Lige šampiona za mlade igrače fudbaleri Ajaksa i Atletiko Madrida su odigrali uzbudljiv meč.

Duel je u regularnom toku završen bez pobednika (0:0) nakon čega se pristupilo šutiranju jedanaesteraca. Heroj amsterdamskog tima bio je Dan Rejziger. Osamnaestogodišnji golman uspeo je nešto je retko ko uspeo, a u igru je ušao u 93. minutu.

Isključivo njegovom zaslugom Ajaks je prošao dalje. Skinuo je tri penala, a da to ne bude sve, za kraj je doneo pobedu sa ‘bele tačke’ svom timu i poslao je ‘jorgandžije’ kući praznih ruku.

Podsetimo, ovakvav potez nije ništa novo za Holanđane. Na Svetskom prvenstvu u Brazilu 2014. godine nešto slično učionio je Luj Van Gal kada je zamenio Silesena poslao je na teren Tima Krula, koji je obezbedio ‘lalama’ prolaz u polufinale.