0

SERIJA A: Nova sedmica ‘boginje’ iz Bergama, raspad Lećea u drugom poluvremenu!

Objavljeno: 01.03.20 u 17:59

Kao poslastica 27. kola bio je meč Lećea i Atalante. Tim iz Bergama ubedljivo je slavio protiv Lećea sa 7:2.

Donati je autogolom doveo Atalantu u vođstvo, igrao se 17. minut. Zapata je pet minuta kasnije na asistenciju Iličića uvećao vođstvo Atalante, a Saponara i DOnati u 29. i 39. minutu doneli su izjednačenje domaćinu.

U drugom poluvremenu Iličić je zatresao mrežu u 47. minutu, Zapata se u strelce upisao 54. minutu. Duvan Zapata još jednom se u strelce upisao u 62. minutu, a asistent je bio Iličić.

Nije to bilo sve, Muriel je u 87. minutu povisio na 6:2, a Malinovski u 91. minutu postavio je konačnih 7:2.

Bio je ovo treći meč da Atalanta postiže sedam golova u jednom meču, uspeli su protiv Udinezea (1:7) i Torina (0:7). Dok je Milanu ‘boginja’ spakovala pet golova.