FOTO screenshot

PRIMERA: Sevilja prokockala 2:0 sa igračem više, pa se spašavala u nadoknadi

Objavljeno: 01.03.20 u 14:20

Fudbaleri Sevilje teškom mukom su izvojevali pobedu protiv Osasune – 3:2 (2:0).

Domaći igrači odlično su otvorili meč i već u 13. minutu poveli kada je Oliver Tores asistirao Jusefu El Nesiriju i Marokanac je zatresao mrežu tima u kom je od početka do kraja bio Darko Brašanac.

Srpski reprezentativac iz tabora Sevilje, Nemanja Gudelj, u igru je ušao u 32. minutu kada je na terenu zamenio Fernanda.

Prošlo je još 15-ak minuta dok Tores nije upisao još jednu asistenciju, ovog puta za Lukasa Okamposa koji je u nadoknadi vremena duplirao vođstvo Sevilje.

U 54. minutu je golman Osasune Serhio Erera dobio crveni karton zbog igranja rukom van kaznenog prostora i činilo se da je meč tada dobio pobednika.

Ali preostali igrači na terenu se nisu pomirili sa time, te je 10 minuta kasnije Aridan smanjio na 2:1, a potom je još toliko vremena bilo potrebno Osasuni da postigne još jedan gol. Dosuđen je penal zbog igranja rukom i u 2:2 ga je pretvorio Roberto Tores.

Usledila je grčevita defanziva gostiju, odnosno, napadi Sevilje, koji su se ipak isplatili u trećem minutu nadoknade, od osam koliko je pokazao glavni arbitar.

Kunde je glavom vratio loptu u peterac, promašio ju je Luk de Jong, ali nije i El Nesiri koji je još jednom izrastao u junaka Sevilje.