0

PREMIJER LIGA: Neverovatna greška De Hee, Matić asistirao, Vulvsi bolji od Totenhema (VIDEO)

Objavljeno: 01.03.20 u 17:05

Odigrana su danas dva duela 28. kola Premijer lige. Everton je remizirao sa Mančester Junajtedom (1:1), dok je Totenhem poražem od Vulvsa (2:3)

Nakon dve vezane pobede Mančester je poražen od jedanaestoplasiranog Evertona, a uzbudljivo je bilo u duelu šestoplasiranog Vulverhemtona i Totenhema koji se nalazi poziciju iza.

Everton – Mančester Junajted 1:1

Pao je mrak na oči Mančesteru, a navijači se još nisu smestili na svoja sedišta. Već u trećem minutu Dominik Klaver Levin je iznenadio Davida De Heu. Španskom golmanu je trebalo previše vremena da ispuca loptu, a fudbaler ‘karamela’ mu se priprao, nakon čega je odbitak završio u golu domaćina.

Dva minuta kasnije isti igrač je sa ivice šesnaesterca šutirao u desni ugao gola, ovoga puta golman Junajteda bio je na mestu. U 7. minutu Nemanja Matić iz slične pozicije pokušava, ali je pogodio samo prečku. Bruno Fernandeš je u 31. minutu poravnao rezultat. Nakon odličnog pasa Matića njegov šut završio je u donjem levom uglu gola Pikforda.

Totenhem – Vulverhemton 2:3

Dele Ali je imao odličnu priliku u 13. minutu, iz neposredne blizine šutirao je pravo u Rui Patrisija. Odbitak je pogupio Stiven Bergvijn, ‘pevci’ su poveli sa 1:0. Mat Doerti je u 27. minutu doneo izjednačenje gostima. Posed lopte u prvom poluvremenu bio je naklonjen domaćinu 65 procenata vremena. Pred poluvreme je Serž Arier pokupio dodavanje Alija, za 2:1.

Pokazali su Vulvsi da posed lopte ne igra nikakvu ulogu, imali su ga samo 34 procenata, ali su u ostalim parametrima bili jednaki sa Totenhemom. Jota je poravnao u 57. minutu, da bi Himenez u 73. minutu doneo pobedu Vulverhemtonu koji sada imaju isti broj bodova kao i Mančester junajted na petoj poziciji.

Brajton – Kristal Palas 0:1 (0:0)