0

PREMIJER LIGA: Čelsi izvukao bod protiv ‘trešnjica’, Vest Hem najzad pobedio (VIDEO)

Objavljeno: 29.02.20 u 18:15

U 28. kolu Premijer lige, Čelsi je uspeo nekako da osvoji bod protiv Bronmuta u gostima 2:2 (1:0).

BORNMUT – ČELSI 2:2

Nastavila je četa Frenka Lamparda da igra šareno. Posle pobede nad Totenhemom usledio je novi ‘kiks’, ovoga puta Bornmut je na svom terenu stigao do boda protiv ‘plavaca’ – 2:2.

Počelo je šansama za Bornmut u 6. i 7. minutu. Oba puta je u prilici bio Biling, ali mu je prvo šut odbranio Kabaljero, a potom je vezista ‘trešnjica’ bio neprecizan. Čelsi je poveo u 33. minutu kada je posle centaršuta sa desne strane Žiru pogodio stativu, a lopta se odbila do Alonsa – 0:1. Do kraja prvog dela Čelsi je imao još jednu šansu, ali je pokušaj Džejmsa zaustavio Ramsdejl.

Drugo poluvreme počelo je novom šansom za ‘plavce’, u 48. minutu pokušao je Žiru, ali je lopta otišla pored gola. A, onda Blickrig domaćina za tri minuta dve lopte u mreži Čelsija.

Prvo je u 54. minutu posle kornera Lerme najviši u skoku bio Frejzer – 1:1. Čelsi se još nije oporavio, a usledio je novi šamar, Biling je uposlio Stejsija, ovaj loptu ubacio u peterac, a King pogodio – 2:1.

Meč je u 64. minutu mogao da reši Vilson, ali je Kabaljero zaustavio napadača ‘trešnjica’. Bod Čelsiju doneo je drugim golom na meču levi bek Alonso u 85. minutu. Do kraja meča Španac je imao još jednu šansu, ali je zamalo bio neprecizan.

VEST HEM – SAUTEMPTON 3:1

Posle sedam utakmica bez pobede Vest Hem je najzad trijumfovao. Pali su ‘sveci’ – 3:1. ‘Čekićari’ su poveli u 15. minutu kada je Fornals spojio sa golom Bovena, a ovaj pogodio. Ipak, Sautempton je do izjednačenja stigao u 31. minutu Vord-Prouz je asistirao do Obafemija, a ovaj sjajno završio akciju.

Do kraja prvog dela Vest Hem je ponovo poveo. Igrao se 40. minut kada je Antonio izblokiran, ali Aler je iskoristio grešku golmana gostiju i pogodio – 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Antonio u 54. minutu kada mu je asistirao Fornals.