0

LE: Ajntraht odbranio prednost u Salzburgu, Filip Kostić dvostruki asistent

Objavljeno: 28.02.20 u 20:00

Meč koji je u četvrtak odložen zbog najavljene oluje u Salzburgu, odigran je dvadesetak sata kasnije i plasman u osminu finala Lige šampiona ostvario je Ajntraht iz Frankfurta.

U prvoj utakmici u Nemačkoj rezultat je bio 4:1 za Ajntraht i u revanšu je ta prednost odbranjena remijem rezultatom 2:2.

Dva puta je Salzburg vodio i rađala se nada, ali su se dva puta gosti vraćali i izjednačavali, a u oba slučaja asistent je bio srpski reprezentativac Filip Kostić.

Andreas Ulmer je u 10. minutu doveo Austrijance u vođstvo, ali je izjednačenje stiglo u 30. kada je Kostić probio po levoj strani i centrirao Andreu Silvi koji je glavom matirao Cicana Stankovića.

Potom je novo vođstvo Salzburgu doneo Žeron Onguene, da bi ponovo Kostić namestio gol Andreu Silvi u 83. minutu za konačnih 2:2.

Ajntraht će u osmini finala igrati protiv Bazela, odlučio je danas žrebom u Ligi Evrope.