LIGA EVROPE: ‘Teatar snova’ pojeo Briž, ‘petarda’ Junajteda sa igračem više! Hetafe izbacio Ajaks! (VIDEO)

Objavljeno: 27.02.20 u 23:06

Nije manjkalo uzbuđenja ni u ostalim mečevima 1/16 finala Lige Evrope.

Mančester Junajted – Klub Briž 5:0.

Mančester Junajted je deklasirao Klub Briž koji je od 23. minuta bio hendikepiran, Deli je zbog igranja rukom isključen sa meča. Nakon toga krenula je noćna mora za goste koji su iz prve utakmice imali 1:1. Bruno Fernaneš je sa bele tačke u 27. minutu doneo domaćinu prednost, Igalo je na proigravanje Mate povisio na 2:0, a tačku na meč stavio je Skot Mektominej u 41. minutu duela. Fredu je pripala završnica meča, prvo je u 82. minutu još jednom uvećao rezultat, potom u trećem minutu nadoknade postavio je konačnih 5:0.

Ajaks – Hetafe 2:1

Svi su verovali da će Ajaks uspeti da nadoknadi prednost španskog tima iz prvog meča, ali je Hetafe veoma brzo iznenadio. Haime Mata je odlično reagovao u šesnaestercu nakon centaršuta i doneo je prolaz dalje domaćinu. Već u 10. minutu usledilo je izjednačenje, Doni Van de Bik je odlično proigrao u šesnaestercu Danila, a on hladnokrvno poravnava rezultat. Hetafe je do kraja meča pogodio prečku, odnosno to je učinio Haime Mata u 35. minutu, a potom je dva minuta kasnije Dejverson pogodio levu stativu. Matijas Olivera Miramontes je postigao autogol za konačnih 2:1.

Inter – Ludogorec 2:1

Nakon 2:0 iz prvog meča Inter je sigurnom igrom na svom ‘Đuzepe Meaci’ savladao Ludogorec 2:1. Zanimljivo je da su svi golovi pali u prvom poluvremenu. Nadu domaćinu dao je Oliveira-Suza golom u 26. minutu. Birađi je izjednačio na proigravanje Eriksena u 32, a konačnih 2:1 postavio je Romelo Lukaku golom u četvrtom minutu nadoknade.