0

LIGA EVROPE: Džerard i ‘policajci’ u osimini finala (VIDEO)

Objavljeno: 26.02.20 u 20:45

Posle pobede u Glazgovu 3:2, Rendžers je u Portugaliji pobedio Bragu 1:0 i plasirao se u osminu finala Lige Evrope.

Preporodio je Stiven Džerard nekada velikana kakav je bio Glazgov Rendžers i odveo ga među 16 najboljih timova Lige Evrope. ‘Policajci’ su drugi put pobedili Bragu i nastavili evropski san.

Prvu šansu na utakmici imali su Škoti, Kamberi je šutirao, ali je Mateus odbranio. U 19. minutu šansu je imao Kent, ali je pored gola šutirao. Braga je prva zapretila u 26. minutu kada je Paulinjo šutirao, a MekGreogr odbranio.

Portugalci su nastavili sa napadima, ponovo je pokušao Paulinjo, ali je bio neprecizan. Rendžers je u 45. minutu promašio penal. Hadži je uzeo loptu, ali je šut odbranio Mateus.

Rendžers je prvi zapretio u drugom poluvremenu preko Kamberija, ali je šutirao preko gola. Tim iz Glazgova je posao završio u 61. minutu kada je Hadži izbacio Kenta u situaciju jedan na jedan, a ovaj pogodio – 0:1.

Do kraja meča Braga je imala dve šanse, obe preko Paulinja, ali promene rezultata nije bilo.