0

PREMIJER LIGA: Arsenal se ne predaje, London slavi Obamejanga (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.20 u 20:20

U 27. kolu Premijer lige Arsenal je na svom terenu pobedio Everton 3:2 (2:2) i najavio borbu za Evropu.

Sve je počelo u 1. minutu kada je Kalvert Levin utišao ‘Emirate’ – 0:1. ‘Karamele’ su do drugog mogle u 9. minutu, ali je Ivobi šutirao pored gola. Arsenal je izjednačio u 27. minutu kada je Saka centrirao, a mladi Nketi pogodio – 1:1.

Samo šest minuta kasnije Arsenal je okrenuo, Obamejang je pobegao odbrani Evertona – 2:1. Ipak, gosti su na odmor otišli na ‘nuli’, posle slobodnog udarca i očajne odbrane ‘tobdžija’, Mina je glavom gurnuo loptu ka golu, a Rišarlison pogodio – 2:2.

Samo što je počelo drugo poluvreme Arsenal je postigao gol ispostaviće se za pobedu. Pepe je centrirao, a Obamejang sjajno reagovao – 3:2.

Everton se nije predavao u 78. minutu šansu je imao Rišarlison, ali je Leno odbranio. U 87. minutu je Pepe pogodio preču, da bi poslednju šansu imao Kalvert Levin, ali je u 93. minutu šutirao pored gola.