0

BUNDESLIGA: Augsburg nije imao lek za ‘apotekare’

Objavljeno: 23.02.20 u 17:30

U 23. kolu Bundeslige Bajer je na svom terenu u Leverkuzenu pobedio Augsburg 2:0 (1:0) i potvrdio ulogu favorita.

‘Apotekari’ se ne šale, vezali su treću pobedu zaredom i ostali u igri za Ligu šampiona sledeće sezone.

Gosti su krenuli otvoreno i u 19. minutu su zapretili preko Niderlehnera koji je šutirao preko gola glavom. Domaćin je poveo u 25. minutu kada je Haverc sjajno asistirao do Diabija, a ovaj lagano rešio situaciju jedan na jedan sa golmanom.

Drugo poluvreme Bajer je otvorio sa dve šanse, prvo je u 49. minutu Vendel šutirao u golmana Kubeka, da bi četiri minuta kasnije Vajser loše šutirao. Ipak, ‘apotekari’ su u 59. minutu postigli novi gol, Sven Bender je dodao do Amirija, ovaj je dugo vukao loptu, na kraju precizno šutirao – 2:0.

Do kraja meča domaćin je mogao do još nekog gola, ali su u 67. minutu za samo nekoliko desetina sekundi neprecizni bili Dijabi i Haverc.