0

SERIJA A: Vlahović i Milenković izborili remi preko penala, Ibrahimoviću poništen fantastičan gol (VIDEO)

Objavljeno: 22.02.20 u 22:40

Derbi večeri u Seriji A igran je u Firenci, a pobednika nije bilo, budući da su Fiorentina i Milan remizirali rezultatom 1:1 (0:0).

Posle 15-ak minuta igre, na jednoj strani veliku šansu propustio je Gaetano Kastrovilji, a na drugoj Ante Rebić. Ipak, mreže su mirovale.

Prvi put se to desilo u 34. minutu, kada je Zlatan Ibrahimović napravio minijaturu i postigao gol koji je podsetio na nekoliko njegovih kroz karijeru, ali se javio VAR i pokazao da je igrao rukom.

Čini se da je ruka bila ‘uz telo’, te da nije imao nameru, ali sudija Kalvareze je procenio da gola neće biti.

Ipak, Milan je do vođstva došao u 56. minutu kada je Ante Rebić tukao da ivice kaznenog prostora, a lopta na putu ka mreži Bartolomeja Dragovskog zakačila nekoga u bloku i promenila pravac.

Dobru priliku da poravna rezultat imao je Dušan Vlahović u 73. minutu, ali je izjednačenje ipak doneo Erik Pulgar pet minuta pre kraja meča. Prethodno je Alesio Romanjoli oborio čuvara, a sudija pokazao na ‘belu tačku’.