0

PREMIJER LIGA: Nova lecija Lamparda očitana Murinju (VIDEO)

Objavljeno: 22.02.20 u 15:28

U derbiju 27. kola Premijer lige Čelsi je na svom ‘Stamford bridžu’ pobedio velikog gradskog rivala Totenhem 2:1 (1:0).

Frenk Lampard je nerešiva enigma za učitelja Žozea Murinja. Dva meča i dve pobede mladog engleskog stručnjaka uz gol razliku 4:1. Pobedio je Čelsi u decembru na novom ‘Vajt Hart Lejnu’ sa 2:0, a danas na ‘Stamofrd Bridžu’ – 2:1.

Hotspur je u goste Čelsiju došao desetkovan bez dva svoja najbolja igrača Kejna i Sona. Već u 10. minutu pokušao je Moura da utiša ‘Stamfrd bridž’, ali je Kabaljero sjajno intervenisao. Samo dva minuta kasnije sa druge strane je uzvratio mladi Maunt, ali je Ljoris bio oprezan.

U 15. minutu ‘plavci’ su poveli, bila je to sjajna lopta ka Žiruu, Francuz je šutirao, ali je njegov zemljak na golu odbio loptu, ona je stigla do Barklija koji je zatresao stativu, na kraju je iz trećeg pokušaja Žiru pogodio – 1:0.

Pao je Čelsi malo posle gola, Moura je u 34. minutu šutirao preko gola, a iz kornera koji je dosuđen šansu je imao Sančez, Kabaljero se nije dao iznenaditi. Čelsi je do drugog gola stigao u 48. minutu kada je Alonso na asistenciju Barklija pogodio – 2:0.

Sve je mogao da reši Ejbraham da je u 80. minutu poslao loptu u ugao, a ne po sred gola. Totenhem se autogolom Ridigera vratio u igru – 2:1, ali spasa za Žoze Murnija i njegovu četu nije bilo.