0

BUNDESLIGA: Puče ‘petarda’ na ‘Veltins areni’, Lajpcig je silan! (VIDEO)

Objavljeno: 22.02.20 u 21:12

Posle pobede u Londonu nad Totenhemom, spektakularan meč Lajpcig je odigrao i u Gelzenkirhenu protiv Šalkea koji je deklasirao sa 5:0 (

Ko je gledao utakmicu Lajpciga protiv ‘pevaca, mogao je već u prvom minutu da vidi tri velike šanse za nemački tim. I ovog puta ‘bikovi’ su krenuli silovito i uspeli da zatresu mrežu. Učinio je to Marsel Sabicer udarcem sa oko 25 metara.

Potom je Šalke uspešno odolevao u narednih sat vremena igreo, dok Timo Verner nije sjajno ‘zalomio’ svog čuvara na desnu nogu i pogodio pod prečku gola domaćih.

Sedam minuta kasnije sve je rešio Halstenberg koji je povisio na 3:0, a do kraja meča su još Anhelinjo u 80. i Forsberg u 88. minutu upotpunili trijumf Lajpciga od 5:0.

Matija Nastasić neće pamtiti ovaj meč po dobrom, a identičan poraz ranije danas doživeo je i Marko Grujić u dresu Herte, koju je deklasirao Keln u Berlinu, takođe sa 5:0.