0

DVA NULA JE NAJOPASNIJI REZULTAT: Voždovac vodio, Spartak preokrenuo za pet minuta!

Objavljeno: 21.02.20 u 20:35

Fudbaleri Voždovca su u prvom meču 22. kola Superlige Srbije dočekali Spartak iz Subotice. Domaćin je imao prednost 2:0 tokom većeg dela utakmice, ali su gosti došli do pobede. Mladost je slavila na gostovanju u Ivanjici.

Slavio je Spartak sa 2:3, a Voždovac više od poraza brine povreda iskusnog defanzivca Nemanje Pejčinovića. Zmajevi su u 28. minutu došli do prednosti golom Nemanje Nikolića sa ‘bele tačke’. Pet minuta kasnije ponovo je Nikolić izveo najstrožu kaznu i povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu Đenković je u 72. minutu imao priliku sa bele tačke, promašio je penal, Branimir Jocić je samo minut kasnije smanjio na 2:1. Spartakov Nemanja Nikolić je tri minuta kasnije poravnao rezultat na asistenciju Tufegdžića, da bi Lazar Tufegdžić postavio konačnih 2:3 u 78. minutu meča.

Ovo je drugi poraz Voždovca u prolećnom delu sezone, a Zmajevi trenutno zauzimaju šestu poziciju na tabeli sa 35 bodova, dok je Spartak na osmoj poziciji sa 32 boda.

U drugom meču dana Javor je u Ivanjici dočekao Mladost iz Lučana, gosti su odneli pobedu od 2:1. Vladimir Radivojević je sa bele tačke doveo Mladost u vođstvo u 30. minutu sa bele tačke, Filip Pavišić je doneo izjednačenje domaćem sastavu, a ceo plen gostima doneo je Milan Bojović golom u 88. minutu meča.