0

LE: Kostić dao gol u Ajntrahtovom demoliranju RB-a, Hetafe je za Ligu šampiona, to je potvrdio Ajaks (VIDEO)

Objavljeno: 20.02.20 u 21:12

Odigrani su prvi mečevi šesnaestine finala Lige Evrope, a iznenađenja su napravili Hetafe, Kluž i Briž.

AJNTRAHT FRANKFURT – RB SALCBURG 4:1

Nije Salcburg isto sa Halandom i bez Norvežanina. Ajntraht se u Frankfurtu poigrao sa Austrijancima, a junak utakmice bio je Japanac Kamada koji je postigao het-trik.

Domaćin je poveo u 12. minutu kada je Ture asistirao do Japanca, a ovaj pogodio – 1:0. U 43. minutu je Ajntraht duplirao prednost. Sov je asistirao do Kamade, a ovaj drugi put poslao Stankovića u mrežu po loptu. Japanac je het-trik kompletirao u 53. minutu kada je N’Dika asistirao. Samo tri minuta kasnije domaćin je postigao još jedan gol, Silva je sjajno izbacio Kostića, a ovaj u situaciji jedan na jedan bio precizan – 4:0. Salcburg je umanjio poraz golom Hi-Čana u 85. minutu.

HETAFE – AJAKS 2:0

Apsolutni su Madriđani hit Primere, ali i Lige Evrope. Pokazali su danas da zaslužuju mesto u Ligi šampiona iduće sezone.

Dve šanse prethodile su prvom golu Hetafea. Promašivali su Dejverson i Kuku. Hetafe je poveo u 38. minutu posle sjajne akcije iz slobodnog udarca, Oliveira je ubacio loptu na peterac, a Dejverson je pogodio – 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Kenedi u 93. minutu iz kontranapada.

Dušan Tadić igrao je svih 90 minuta za ‘kopljanike’, a istu minutažu sa druge strane je imao Nemanja Maksimović.

KLUB BRIŽ – MANČESTER JUNAJTED 1:1

Prvo pa muško, Minjole je poslao dugu loptu napred u 15. minutu, Denis je izašao jedan na jedan sa golmanom Romerom i Nigerijac ga je velemajstorski lobovao. Isti igrač imao je šansu u 28. minutu, ali je Romero sada bio kocentrisan.

Sličnu situaciju Mančester je imao kao i Briž kod svog gola. Marsijal je pobegao odbrani Belgijanaca i egzekucija je bila neminovna. Do kraja prvog dela igre Francuz je mogao do novog gola, ali je Marsijal pogodio stativu.

U drugom poluvremenu dve šanse je imao tim Briža, obe strelac Denis, ali je u 50. minutu njegov šut zaustavio Romero, a u 78. minutu je promašio.