0

SERIJA A: Roma povela u Bergamu, ali je ponovo ‘na kolenima’ – Pašalić je srušio za 19 sekundi! (VIDEO)

Objavljeno: 15.02.20 u 23:05

‘Iz dvojke u keca’. Tako je Atalanta došla do trijumfa nad Romom u 24. kolu italijanske Serije A – 2:1 (0:1).

Prvo poluvreme meča na ‘Atleti Azuri’ stadionu obeležila su dva promašaja domaćih, najpre Alesandra Gomeza, a potom i Rafaela Toloija, a ‘kaznio’ ih je Edin Džeko pred odlazak na odmor.

Bila je to greška odbrane Atalante, koju je bosanski napadač surovo kaznio, što je činio mnogo puta tokom karijere.

Međutim, Roma je u krizi i uspela je ovo teško stečeno vođstvo da ispusti i dozvoli preokret već posle 15 minuta igre u nastavku.

Najpre je Hoze Luis Palomino u 50. minutu izjednačio posle kornera, čime se iskupio za grešku koja je ‘kumovala’ golu Rome.

Potom je u 59. minutu Mario Pašalić na terenu zamenio Duvana Zapatu, a verovali ili ne, samo 19 sekundi kasnije hrvatski internacionalac upisao se u listu strelaca.

Atalanta je tako ostvarila ključnu pobedu nad Romom, od koje sada ima šest bodova više i daleko je bliža novom plasmanu u Ligu šampiona od ‘vučice’.