0

PRIMERA: Barselona odolela naletima Hetafea i dobila još jedan derbi

Objavljeno: 15.02.20 u 18:00

Fudbaleri Barselone savladali su Hetafe u derbiju 24. kola španske Primere. Na Kamp Nou rezultat je na kraju glasio 2:1 (2:0).

Znajući igru Hetafea ove sezone, nije bilo za očekivati da će se braniti na Nou Kampu i upravo tako su krenuli momci iz predgrađa Madrida. U prvih 15-ak minuta su imali nekoliko dobrih pokušaja, ali bez uspeha. Čak se jednom i zatresla mreža Marka ter Štegena, ali je VAR signalizirao prekršaj Nioma nad Samjuelom Umtitijem.

Genijalnost Lionela Mesija koji je u 33. minutu jednim dodavanjem „pocepao” odbranu rivala i pronašao Grizmana, donela je vođstvo domaćinu.

Samo šest minuta kasnije prednost je duplirana. Tada je Žunior Firpo odigrao povratnu loptu za Serhija Roberta, a on je levom nogom uspešno pogodio bliži ugao.

Kao da je Barsa pomislila da je sve rešeno, pa je u drugom delu gotovo stala. To je Hetafe iskoristio da krene u nalet, i prepolovi zaostatak.

U 66. minutu majstoriju je izveo Anhel, volejem sa ivice kaznenog prostora matirao je ter Štegena i uneo neizvesnost u završnicu. Ipak, nije bilo snage za potpuni povratak gostiju, iako su imali najbolju priliku za to u 71. minutu.

Anhel je šutirao, a nemački golman ovog puta čistim refleksom spasio izjednačenje na gol-liniji.