0

BUNDESLIGA: Lajpcig preuzeo lidersku poziciju, prekid u Berlinu i pobeda Leverkuzena u 94. minutu

Objavljeno: 15.02.20 u 17:38

U tradicionalnom subotnjem terminu za Bundesligu dobili smo novu promenu na prvom mestu na tabeli.

„Bikovi” su bez previše muke slavili rezultatom 3:0 (2:0) i makar do nedeljnih utakmica preuzeli lidersku poziciju preskočivši Bajern Minhen i Borusiju Dortmund.

Krenulo je veoma dobro po domaće, jer su u 18. minutu došli u prednost asistencijom Patrika Šika za Lukasa Klostermana.

Još 20-ak minuta igre je bilo potrebno Lajpcigu da duplira vođstvo. Ovog puta asistenciju je upisao Dani Olmo, a Šik se upisao i u listu strelaca.

Sa dva gola razlike se otišlo na odmor, a vrlo brzo po izlasku na teren novi gol domaćih rešio je sve na ovom susretu. Nordi Mukiele je zapečatio sudbinu Verdera i postavio Lajpcig na vrh tabele. Makar do sutra, sa dva boda i utakmicom više od Bajerna.

Bajer Leverkuzen je u Berlinu savladao Hertu, uz prekid tokom meča koji ga je obeležio. Poveo je sastav iz prestonice u sedmom minutu, strelac je bio Gentner. Ipak, u 22. minutu „Farmaceuti“ poravnavaju rezultat preko Kaija Haverca.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi u 84. minutu Bajer stigao i do preokreta preko Dijabija. Ipak, u 87. minutu Bulter donosi izjednačenje.

Nisu svoju poslednju reč dali gostujući fudbaleri, igrao se četvrti minut nadoknade kada je Belarabi vratio prednost ekipi Leverkuzena, kasno je bio za domaćina, pobeda za „Farmaceute“.

Neven Subotić je nosio dres poraženog sastava do 86. minuta.